Lama Ole Nidāls

Lama Ole Nidāls piedzima 1941. gadā Kopenhāgenā. Viņs studēja angļu un vācu literatūru un filozofiju Kopenhāgenas, Tībingenes un Minhenes universitātēs. 1968. gadā Nepālā Ole un viņa sieva Hanna satika 16. Karmapu – vienu no 20. gadsimta lielākajiem meditācijas meistariem. Četrus gadus viņi pavadīja Himalajos, mācoties pie viņa un citiem izciliem Tibetas budisma skolotājiem.

Pēc tam Ole un Hanna pēc Karmapas lūguma atgriezās Eiropā, lai dalītos Budas pamācībās un dibinātu meditācijas centrus. 1972. gada novembrī audiencē ar Dānijas karalieni Margrēti Ole un Hanna Nidāli pasniedza vēstuli no Karmapas un saņēma viņas atbalstu savai turpmākajai aktivitātei. Tāpat toreiz Kopenhāgenā Ole Nidāls sniedza savu pirmo lekciju par budismu. Kopš tā laika viņš māca visā pasaulē. Līdz neilgam laikam Lama Ole divreiz gadā apbrauca apkārt pasaulei, lasot lekcijas un vadot meditāciju kursus. Lama Ole ir viens no visbiežāk ceļojošajiem cilvēkiem pasaulē.

Tagad, 2016. gadā, pēc vairāk nekā 40 gadiem Lamas Oles mācīšanas aktivitātes, visā pasaulē ir nodibināti gandrīz 700 budisma centri. 2015. gada 13. jūnijā Lamam Olem un viņa sievai Hannai (pēcnāves) tika piešķirta UNESCO prēmija par starpkultūru dialoga, līdzāspastāvēšanas un miera uzturēšanu. Viņš ir arī ap desmit bestselleru autors, kas ir tulkoti 25 valodās un izdoti vairāk nekā 40 pasaules valstīs.